Kalbimizden geçip elimizden gelenin en lezzetlisi!

Çikolata bizim için aşk ve tutku demek.
Kalite ve özen olmazsa olmazımız.
En kaliteli malzemeler ve özel reçetelerle
el yapımı ürettiğimiz çeşitlerimizle
sizi çikolata aşkında buluşmaya davet ediyoruz!

MURAT ECE

MARKANIN YARATICISININ HİKAYESİ

“Bak bakalım dedenin cebinde ne varmış Murat!”

Çikolata tutkum çocukluğuma, dedemin her gelişinde cebinden çıkardığı Napoliten çikolatalara dayanıyor. Yıllar boyu en büyük zaaflarımdan biri hep çikolata oldu. Bayramlarda ikram edilmek üzere alınan çikolatalar tarafımdan tüketildiği için misafirlere çikolata kalmazdı.

Yatılı olarak okuduğum Ortaköy’deki Galatasaray ilkokulunda harçlığımı hafta başında şemsiye çikolataya, hafta sonuna doğru param azalınca gofrete yatırırdım. Beyoğlu’nda lisede okul çıkışında ilk işim İnci’de nefis çikolata soslu profiterol yemek olurdu. Fransa’da üniversite öğrencisiyken en büyük zevkim Strasbourg pastahanelerinin vitrinlerini süsleyen el yapımı çikolataları denemekti.

Arthur Andersen audit bölümünde head partner olarak çalıştığım yıllarda evde çikolata, badem ezmesi, kestane şekeri gibi şekerleme çeşitleri yapmaya oğlum ilkokuldayken hafta sonları onunla birlikte mutfağa girerek başladım. Yıllar içerisinde hep daha fazlasını öğrenme isteğim, beni Paris’te Alain Ducasse’ın makaron atölyesinde çeşitli baharatlar, çiçekler, turunçgiller kullanılarak yaratılabilecek lezzetlerle tanıştırdı. Uzun bir süre titizlikle makaron üzerine çalıştıktan sonra İsviçre’nin meşhur çikolata üreticilerinden Cailler’nin kurslarına katılmaya karar verdim. Öğrendiğim formüllerle değişik lezzetler üretirken, çikolata yapımında yeni teknikler keşfetmek için Belçikalı çikolata üreticisi Callebaut’un kurslarına devam ettim.

Oğlumla Paris, Bruges, Brüksel ve Milano’ya giderek lüks çikolata üreticilerinin yaptıkları çikolataları inceledim. Çocukluğumdan gelen tutkuyla çikolataları yaparken aldığım büyük keyif, aileme ve misafirlerime ikram ettiğimde yüzlerinde gördüğüm mutlulukla birleşince bir aşka dönüştü ve ortaya “Hermosa” çıktı.

Yıllar süren bir birikimin ürünü olan nefis çikolatla ve makaronlarımızın sizin de kalbinizi aşk ve mutlulukla doldurmasını dilerim.

MURAT ECE